Az alábbi dokumentációval szeretnénk segítséget nyújtani ahhoz, hogy könnyen és gyorsan beállíthasd a Magento e-kereskedelmi platformhoz a Billingós számlázásodat.
FONTOS INFÓ: A funkciót Basic, Standard és Pro csomagban ingyenesen, korlátlanul használhatod. API-n keresztül történő számlageneráláshoz válassz kiegészítő csomagjaink közül: https://www.billingo.hu/arak/api-tomeges
Az előfizetési csomagok előnyeiről az alábbi linkre kattintva olvashatsz további információkat:
https://www.billingo.hu/arak
A Magento egy PHP szkriptnyelvben megírt, nyílt forráskódú e-kereskedelmi platform. Világszerte ma már többszázezer webshopot szolgál ki, így az egyik legnépszerűbb webáruház motor közé tartozik.
Magento összekötéssel hagyományos és elektronikus számla is készíthető.
Magyar, angol és német nyelven is számlázhatunk.
A Magento fizetési módok összepárosíthatók a Billingo fizetési módokkal.
A számlákat azonnal e-mailben is kiküldhetjük.
Számlát, díjbekérőt és piszkozatot is készíthetünk.
A Billingót és a Magentót a szuper API-val percek alatt összekötheted.
Hozz létre egyedi API kulcsot a Billingóban, telepítsd a Billingo plugint a webshopodba. Itt add meg a titkos kulcsot, majd a számlázási paramétereket.
A Billingo Összekötések menüpontjában keresd meg a Magento összekötést. A keresőbe írd be, hogy Magento.
A Magento adatlapon az Összekötés fülre kattintva találod meg az integrációhoz szükséges tudnivalókat.
Az Összekötés beállításánál nevezd el a használni kívánt API kulcsot - ez a név jelenik meg a Billingóban, ahol az API hoz létre dolgokat, pl. számlalistában -, add meg a hatáskörét - csak olvasás vagy olvasás és írás -, majd kattints a mentés gombra. Ezt követően Billingód automatikusan legenerálja a szükséges kulcsokat.
A legfrissebb plugint a Letöltés gombra kattinva töltheted le.
Abban az esetben, ha korábban V2-es API kulcsot használtál esetleg, az itt megjelölt módon létrehozhatsz egy új V3-as API kulcsot és lecserélheted a korábbi összekötési azonosítót.
A plugin fájl frissítésének menetét a zip fájlban található install.md fájl tartalmazza.
Ezután másold ki az API kulcsot, hogy be tudd illeszteni a Magentóba.
Ha ezzel megvagy jelentkezz be a Magento adminisztrációs felületére!
Kattints a Stores, majd Configuration gombra a bal oldali menüben.
A Configuration alatt a bal oldali menüsorban találod a Billingo fület. A beállításokhoz válaszd a Settings-et.
Az API alatt kell megadnod a fiókodhoz kapcsolódó API kulcsot, amelynek segítségével a Billingo és a Magento a háttérben titkosított csatornán keresztül fog kommunikálni.
API Key - Másold be a Billingóban létrehozott API kulcsot!
Invoice Block ID - Itt annak a számlatömbnek az azonosítóját adhatod meg, amelyet kifejezetten a magentós számlázáshoz használsz. Ezt a Billingóban a Beállítások/Számlatömbök oldalon API ID-ként találod.
Abban az esetben, ha nem használsz külön számlatömböt, akkor az alap “Számlatömb” API ID-jét kell megadnod a Billingo modulnál a megfelelő párosításhoz.
A Legacy API ID a V2-es API-ra vonatkozik. V3-as verzió estén kizárólag az API ID-t használd.
Számlatömböt a Billingóban a Beállítások/Számlatömbök/Új számlatömb kiválasztásával tudsz létrehozni.
Ha kitöltötted a szükséges API információkat, menj tovább az Invoice blokkra, ahol a számlázással kapcsolatos beállításokat tudod elvégezni.
Trigger (Esemény) - Itt azt kell megadnod, hogy mi alapján jöjjön létre alapértelmezetten a számla. A legördülő menüből ki tudod választani, hogy:
Status (Állapot) - Egy bizonyos állapot alapján kerül kiállításra a számla.
Order (Rendelés) - Beérkezett rendelés esetén készül a számla.
Amennyiben a Status kerül kiválasztásra, akkor a Trigger Statusnál tudod megjelölni, hogy milyen állapot esetén generálódjon a bizonylat (pl.: Feldolgozás alatt).
Send email (E-mail küldés) - Ezt az opciót választva (Yes) a rendszer automatikusan kiküldi e-mailben a számlát a vásárló részére.
Electronic Invoice (Elektronikus számla) - A Yes (Igen) opcióval állíthatod számláidat elektronikus verzióra.
Invoice Type (Számla típus) - Meghatározhatod, hogy piszkozatot (Draft), díjbekérőt (Proforma) vagy számlát (Invoice) hozzon létre a Billingo.
Invoice language (Számla nyelv) - Megadhatod, hogy számláid milyen nyelven készüljenek: magyarul (hu), angolul (en) vagy németül (de).
Note (Megjegyzés) - Lehetőséged van megjegyzést hozzáadni, amely minden esetben megjelenik a számlán (pl. Köszönjük a megrendelését!).
Unit (Egység) - A számlán megjelenítendő termékek mennyiségi egységét tudod beírni (pl. db).
Add SKU (Cikkszám hozzáadása) - Meghatározhatod, hogy a termékeid mellett szerepeljenek-e cikkszámok. Válaszd a Yes-t, ha igen, a No-t, ha nem.
TAX Override - ÁFA felülírás:
Kiválaszthatod, hogy milyen értékkel szeretnéd a számláidon felülírni az ÁFA értéket. Például.: AM, AAM, ÁTKH, EU, FAD stb.
Entitlement for TAX override (ÁFA felülíráshoz kapcsolódó jogcím):
Ezzel az opcióval a bizonyos ÁFA kulcsokhoz kapcsolódó jogcímet tudod kiválasztani. 2021.04.01.-től a NAV felé az adókulcsokhoz kapcsolódó jogcímeket is meg kell adni bizonyos esetekben (2021.01.01- 2021.03.31-ig türelmi, szankciómentes időszak.). Az olyan kulcsok esetén, ahol csak egy jogcím opció van, nem jelenítjük meg a választási listát, mivel ezt automatikusan párosítjuk az adókulcshoz. A jogcím nem jelenik meg a kiállított számlán, a NAV Online Számla felé viszont a beküldés során megjelenítjük a jelenlegi jogszabályoknak megfelelően. Amennyiben nem választasz egy áfakulcsnál jogcímet, úgy több opció esetén egy általunk meghatározott alapértékkel kerül beküldésre a NAV Online Számla rendszerébe.
Fontos, hogy itt az adókulcshoz kapcsolódó megfelelően elérhető jogcímet válaszd ki a beállításkor, mivel hibát okozhat a számla kiállításkor, ha téves jogcím kerül kiválasztásra.
További információkat a jogcím kiválasztással kapcsolatosan az alábbi blogposztunkban találsz:
https://www.billingo.hu/blog/olvas/hamarosan-atall-a-billingo-a-nav-30-verziora-fontos-informaciok
TAX override, if 0% (ÁFA felülírás ha 0%):
Ezzel a funkcióval lehetőséged nyílik arra, hogy a 0%-os ÁFA-val beállított termékeknél a számlán, a 0%-os értéket az itt beállított értékre cseréljük ki számodra. Ebben az esetben csak a 0%-os termékeknél cseréljük erre az értékre az adókulcsot. A többi adókulcsra a globális felülírásnál megadott értéket jelenítjük meg.
Entitlement for 0% TAX override (0% ÁFA felülíráshoz tartozó jogcím):
Ezzel az opcióval a 0%-esetén felülírt adókulcs esetén állítható be az értékhez kapcsolódó jogcím.
A megadott ÁFA kulcsokhoz kapcsolódó jogcímet tudod itt kiválasztani. 2021.04.01.-től a NAV felé az adókulcsokhoz kapcsolódó jogcímeket is meg kell adni bizonyos esetekben (2021.01.01- 2021.03.31-ig türelmi, szankciómentes időszak.). Az olyan kulcsok esetén, ahol csak egy jogcím opció van, nem jelenítjük meg a választási listát, mivel ezt automatikusan párosítjuk az adókulcshoz. A jogcím nem jelenik meg a kiállított számlán, a NAV Online Számla felé viszont a beküldés során megjelenítjük a jelenlegi jogszabályoknak megfelelően. Amennyiben nem választasz egy áfakulcsnál jogcímet, úgy több opció esetén egy általunk meghatározott alapértékkel kerül beküldésre a NAV Online Számla rendszerébe.
Fontos, hogy itt az adókulcshoz kapcsolódó megfelelően elérhető jogcímet válaszd ki a beállításkor, mivel hibát okozhat a számla kiállításkor, ha téves jogcím kerül kiválasztásra.
További információkat a jogcím kiválasztással kapcsolatosan az alábbi blogposztunkban találsz:
https://www.billingo.hu/blog/olvas/hamarosan-atall-a-billingo-a-nav-30-verziora-fontos-informaciok
Tax override EU/EUK (ÁFA felülírás EU/EUK):
Ha a megrendelő országa EU-s ország, akkor "EU", ha azon kívüli, akkor "EUK" ÁFA kulcs kerül használatra. Az alábbi opciót kapcsold be a szállító felülírásához!
Tax override for shipping (ÁFA felülírás szállítóknál is):
Ennek az opciónak a segítségével döntheted el, hogy a szállítási díjnál is kicserélődjön-e az ÁFA.
Például.: termékeknél legyen felülírás 'AM'-re, de a szállítás 27% maradjon, akkor NE jelöld be ezt a mezőt.
A fizetési módoknál a korábban engedélyezett fizetési módokat kell összepárosítanod billingóbeli megfelelőjével. Bal oldalon szerepel a Magentóban meghatározott fizetési mód, és mellé beállíthatod, hogy milyen megnevezés legyen az adott tételnél a kiállított számlán.
Ha például a Magentóban Banki átutalást választottál (Bank Transfer Payment), akkor a Billingónál Előre utalást kell megadnod. Erre azért van szükség, hogy a két rendszer pontosan tudjon kommunikálni és be legyenek azonosítva, hogy a különböző fizetési módoknak mi a megfelelőjük a Magentóban és a Billingóban.
A fizetési módokhoz a Payment Deadline manuális kitöltésével tudsz megadni fizetési határidőt.
Kérdésed van, információra van szükséged?
Lépj kapcsolatba velünk.
Hétfőtől péntekig (munkanapokon)
7:00-18:00 óráig
Kérdésed van, információra van szükséged?
Kollégáink telefonon is segítenek.
Hétfőtől péntekig (munkanapokon)
10:00-15:00 óráig